Олмерт и Абас на средба во Јерихон | Вести | DW | 06.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Олмерт и Абас на средба во Јерихон

*

Израелскиот премиер Ехуд Олмерт и палестинскиот претседател Махмуд Абас денес се среќаваат во местото Јерихон. Ова е прва посета на изрелски премиер на палестински град по седум години. Целта на разговорите е да се пронајде начин како да се постигне прогрес меѓу израелско палестинските преговори пред претстојната конференција за мир којашто во ноември ќе се одржи во Вашингтон.