Оли Рен задоволен од соработката на Балканот | Вести | DW | 11.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Оли Рен задоволен од соработката на Балканот

Еврокомесарот за проширување Оли Рен го поздрави постигнатиот напредок на балканските земји во преземањето на регионалната соработка во свои раце. На самитот на ЈИЕ во Загреб, Рен изјави дека регионот на ЈИЕ направил голем чекор во однос на ервоинтеграцијата. Денеска во Загреб продолжува самитиот, а се очекува да пристигне и германската канцеларка и претседавач со ЕУ Ангела Меркел.