1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Техника

Олимпијада на роботи во Кина

20 август 2019

Дводневните натпревари вклучуваа стандардни и натпреварувања во слободен стил. Но, тоа не беше само тест за нивните вештини, туку и за инсталираните чипови и алгоритми зад роботите.

https://www.dw.com/mk/%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D0%BE-%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B0/video-50095677
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Во македонскиот парламент нема потребно мнозинство за уставни измени

Прво избори, па уставни измени?

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница