Од Стојаково до Ница и назад со Рено 4 | Панорама | DW | 25.08.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Од Стојаково до Ница и назад со Рено 4

По поминати 4500 километри со Рено 4 старо 40 години, вечерва во Стојаково се враќаат авантуристите Ѓорѓи Николов и Џоко Шуклев.

На двајцата авантуристи ќе им биде приредена забава на местото каде што ја започнаа авантурата - во Кафе бар Икс, Стојаково. Николов и Шуклев докажаа дека не постојат невозможни потфати. Олдтајмерот од 1978 година беше реставриран два месеца, а потоа можеше да вози без проблем и со 100 километри на час. Возилото од Стојаково доби ВИП-третман и привлекуваше повеќе туристи, отколку луксузните автомобили на Азурниот брег. Николов и Шуклев за време на авантурата добија илјадници следбеници на социјалните мрежи, кои го следеа секој нивен минат километар.

Гледај видео 01:01

Од Стојаково до Ница со Рено 4

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама