Од Лондон до Њујорк за само три часа | Сите содржини | DW | 15.03.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Од Лондон до Њујорк за само три часа

Новиот суперсоничен авион „Boom“ е побрз од легендарниот Конкорд. Со брзина од 2335 километри на час со него преку Атлантикот ќе може да се патува за само три часа.

Гледај видео 01:07