Односите меѓу Германија и Грција на сложен тест | Старт | DW | 05.02.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Односите меѓу Германија и Грција на сложен тест

Грција со Алексис Ципрас на чело, им приредува главоболки на Европејците и посебно на Германците. Најспорни се две точки: иднината на политиката на штедење и заедничката надворешна политика на партнерите во ЕУ.

Гледај видео 06:00
Now live
06:00 минути