Одмор и тренинзи за германскиот тим пред првиот меч со Португалија | Старт | DW | 12.06.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Одмор и тренинзи за германскиот тим пред првиот меч со Португалија

Германскиот фудбалски тим в понеделник го има првиот натпревар на СП во Бразил - ќе игра против Португалија. Тогаш повторно со Филип Лам. Капитенот по повредата е подготвен за игра. Нервоза пред натпреварот - нема.

Гледај видео 01:35
Now live
01:35 минути