Одложено судењето на Марко | Вести | DW | 06.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Одложено судењето на Марко

*

Кратко по отворањето на судската постапка против германскиот ученик Марко во Турција процесот е одложен за 8 август. До тогаш 17 годишниот Германец обвинет дека сексуално злоставувал една 13-годишна Британка, мора да остане во истражниот затвор. Марко, кој веќе три месеци е в затвор, и денеска се изјасни дека е невин. Процесот ќе се одвива зад затворени врати бидејќи обвинетиот е се‘ уште малолетен.