Одложени преговори ЕУ - Иран | Вести | DW | 27.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Одложени преговори ЕУ - Иран

Предвидената средба меѓу претставниикот на ЕУ Хавиер Солана и главниот ирански преговарач во атомскиот аспор Али Лариџани е одложена со взаемна согласност. Според ирански наводи, првобитно било предвидено преговарачите да се состанат в четврток во Шпанија.