Одбројувањето за Мундијалот започна! | Сите содржини | DW | 13.03.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Одбројувањето за Мундијалот започна!

До почетокот на Светското фудбалско првенство 2014 во Бразил остануваат околу три месеци. Временскиот притисок е огромен, зашто некои од стадионите уште не се готови. Сепак, расте радоста во пресрет на натпреварите.