Одбележување на шест години од згинувањето на војнциите на АРМ кај Карпалак | Вести | DW | 08.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Одбележување на шест години од згинувањето на војнциите на АРМ кај Карпалак

*

Делегации од министерството за одбрана на Македонија и од АРМ, како и членовите на семејствата, денеска кај Карпалак ќе ја одбележат шестата годишнина од загинувањето на десет македонски војници во конфликтот во 2001 година. Централното одбележување на годишнината од загинувањето на припадниците на Македонската армија треба да се одржи денеска попладне во центарот на Прилеп.