Одбележување на границата, а потоа решение за статусот на Косово | Теми на денот | DW | 22.10.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Одбележување на границата, а потоа решение за статусот на Косово

Македонија ќе бара од американските власти да извршат притисок врз властите на Косово за одбележување на границата кон Македонија како услов за решавање на финалниот статус на покраината.

Косово

Косово

Реклама