Огромни штети од земјотресот во Мексико | Сите содржини | DW | 09.09.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Огромни штети од земјотресот во Мексико

Бројот на загинати во земјотресот во Мексико се искачи над 60. 50 милиони луѓе беа изненадени на спиење. Бројни згради се срушени, илјадници луѓе се без покрив над главата. Земјотресот беше еден од најсилните во последните децении, достигнувајќи 8,2 степени според Рихтеровата скала, а следат и последователни потреси.

Гледај видео 00:55
Now live
00:55 минути

Прочитај го и ова