Огромни пари се вртат во кампањата во САД | Старт | DW | 02.03.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Огромни пари се вртат во кампањата во САД

Во трката за кандидатурата за претседател, односно претседателка на САД, не е потребно да се располага само со политичка програма, туку и со милиони долари.

Гледај видео 01:51
Now live
01:51 минути