Огнена стихија на Азурниот брег | Старт | DW | 26.07.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Огнена стихија на Азурниот брег

Близу десет илјади луѓе се евакуирани по новиот шумски пожар кој избувна во јужниот дел на Франција во близина на луксузното одморалиште Сен Тропе.

Гледај видео 00:54