Огнената катастрофа на Нотр Дам | Теми | DW | 16.04.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Огнената катастрофа на Нотр Дам

Осум часа траеше огнената стихија која безмалку целосно ја уништи прочуената Богородична црква во Париз. Безмалку. Благодарение на пожртвуваноста на пожарникарите спасени се главните камбанарии, основната структура и фасадата на прочуената црква.

Гледај видео 03:01

Прочитај го и ова