Ова се кандидатите на УНЕСКО за светско културно и природно наследство | Сите содржини | DW | 16.07.2016

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Ова се кандидатите на УНЕСКО за светско културно и природно наследство

Оваа недела во Истанбул УНЕСКО дискутира за Списокот на светското културно и природно наследство. Локациите од целиот свет мора да бидат уникатни и од исклучителна важност. Ви претставуваме шест од аспирантите.

Прочитај го и ова