Објекти претворени во депонии | Сите содржини | DW | 21.05.2019

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Објекти претворени во депонии

Активистите на Културно ехо и Не биди ѓубре, заедно со Општина Гази Баба, во акција на чистење на некогашниот Дом на културата во Ченто, кој сега е руина и депонија.