Обреновац - да се спаси што може да се спаси! | Старт | DW | 21.05.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Обреновац - да се спаси што може да се спаси!

На територијата на Србија досега се евакуирани 31.873 лица од загрозените подрачја, поплавени се 2.260 објекти, а загрозени се 1.763, соопшти вчеравечер Министерството за внатрешни работи на Србија. Досега се ангажирани 3.564 пожарникари-спасувачи, 847 возила, 429 пумпи и 141 чамец. Припадниците на спасувачките единици евакуирале 7.450 лица, а спасиле 4.713. Погледнете како изгледа Обреновац сега!

Гледај видео 02:54
Now live
02:54 минути