Обид за атентат врз Мушараф | Вести | DW | 06.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Обид за атентат врз Мушараф

*

Пакистанскиот претседател Первез Мушараф преживеа најверојатно уште еден обид за атентат. Според информации од пакистанските сили за безбедност непознати сторители стрелале врз авионот на претседателот. Армијата категорично ги демантира информациите за напад врз претседателскиот авион.