Обама: Осврт на 8-те години поминати во Белата куќа | Свет | DW | 11.01.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Обама: Осврт на 8-те години поминати во Белата куќа

На крајот на мандатот на Обама, ДВ се осврнува на неговото време во Белата куќа. Од реформите во здравството до осветлувањето на Белата куќа во боите на виножитото, ова се најважните моменти.

Oд историското „yes we can“- „Да ние можеме“ во првата кампања до „yes we did“ - „Да ние успеавме“ во прошталниот говор: што му даде белег на претседателствувањето на Обама?

DW.COM

Реклама