Обама ги вклучи сијаличките на елката пред Белата куќа | Панорама | DW | 02.12.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Обама ги вклучи сијаличките на елката пред Белата куќа

Американскиот претседател Обама, заедно со сопругата Мишел и ќерката Саша, ги вклучи сијаличките на елката пред Белата куќа. Церемонијата е стара повеќе од 90 години.

Церемонијата пред Белата куќа, која е стара повеќе од 90 години, беше проследена и со музика. Настапија Кели Кларксон, Марк Ентони, Џејмс Тејлор и други. Низ вечерта водеше актерката Ева Лонгорија.

Обама ритуалот го искористи за да апелира до своите сонародници да се однесуваат кон другите со љубов и почит, независно од верата и потеклото.

Гледај видео 00:47

Елката пред Белата куќа свети

 

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама