Нотр Дам - историјата на една знаменитост | Сите содржини | DW | 16.04.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Нотр Дам - историјата на една знаменитост

Пред неа секојдневно се создаваа редици. Богородичната црква во Париз важи за поомилена туристичка атракција од Ајфеловата кула. Сега голем пожар уништи делови од историското обележје на француската престолнина.

  1.  

Прочитај го и ова