Носталгично „Враќање во иднината“ | Сите содржини | DW | 21.10.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Носталгично „Враќање во иднината“

Носталгичен поглед кон иднината со која растевме на денот кога „Враќање во иднината“ слави 30 години.

Филмот кој беше инспирација за многу млади во 1980-те и 1990-те години од минатиот век денеска слави роденден. Токму 21 октомври 2015 година беше датумот на кој Марти Мекфлај (Мајкл Џеј Фокс) и Д-р Емет (Кристофер Лојд) пристигнаа во иднината. Освен што беше инспирација за многумина, филмот на Роберт Земекис кој го продуцираше Стивен Спилберг понуди и многу практични проекти за иднината.

Прочитај го и ова