Носорогче како божиќно изненадување | Теми | DW | 04.01.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Носорогче како божиќно изненадување

Во зоолошка градина во Мичиген, САД, во божиќната ноќ женка на црн носорог донесе на свет принова. На овој вид носорози му се заканува изумирање, на слобода во светот живеат уште околу 5.000 црни носорози. „Бебињата“ како ова се исклучително важни за загрозената популација

Гледај видео 00:59