„Ноел“ пустоши по Доминиканската република и Хаити | Вести | DW | 31.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

„Ноел“ пустоши по Доминиканската република и Хаити

*

Над 50 лица загинаа во тропската бура „Ноел“ која ја погоди Доминиканската република и Хаити. Многу лица се водат како исчезнати. Најголемиот број од нив настрадале поради поплави и лизгање на земјиштето. Бурата сега се движи кон Куба, каде веќе 2000 лица се веќе евакуирани.