1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Конфликти

Нов ракетен тест на Северна Кореја

СН/ дв
29 јули 2017

Пјонгјанг по вторпат во еден месец тестираше интерконтинентална балистичка ракета, што одново предизвика тензии во регионот.

https://www.dw.com/mk/%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%98%D0%B0/video-39883575
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Бугарија парламент

Што да очекува Македонија од изборите во Бугарија?

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница