Нов напад во Ирак | Вести | DW | 06.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Нов напад во Ирак

При експлозија на автомобил бомба во ирачкиот главен град се убиени најмалку 30 луѓе, а според полициски извори повредени се уште 80. Бомбата детонирала во градскиот кварт Баја каде живеат Шиити и Сунити. Ова е еден од најкрвавите напади во последниве денови во Багдад.