Нов напад во Авганистан врз странски војници | Вести | DW | 06.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нов напад во Авганистан врз странски војници

*

Атентатор самоубиец во авганистанскиот главен град Кабул изврши напад врз странски војници. Притоа загинаа еден американски војник и двајца цивили. Освен тоа, повредени се седуммина Авганистанци. Вчера, во напад на атентатор самоубиец врз конвој кај градот Кундус беа повредени тројца војници на германскиот Бундесвер и еден преведувач Авганистанец.