Нов земјотрес на Суматра | Вести | DW | 02.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нов земјотрес на Суматра

*

Индинезискиот остров Суматра, е повторно погоден од тежок земјострес. Земјотресот имал јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала. Засега нема извештаи за жртви или повредени. На средината од септември Суматра беше погодена од земјотрес со јачина од 8,4 степени и притоа животот го загубија 13 луѓе.