Нов атентат во Авганистан | Вести | DW | 27.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нов атентат во Авганистан

*

Најмалку три авганистански војника и еден цивил загинаа во денешниот самоубиствен напад во близина на американска воена база на истокот на земјата. Во нападот се повредени уште четири лица.