Нов амбасадор на САД во Грција | Вести | DW | 10.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нов амбасадор на САД во Грција

*

Новиот американски амбасадор во Атина, Даниел Спекхард изјави дека ќе работи на натмошно зајакнување на билатералните односи меѓу двете земји. На средбата со новинарите и американските Грци во Њујорк, Спекхард ја означи Грција како една од најзначајните земји во светот, а на историски план како еден од најважните партнери на САД. Спекхард се очекува наредните денови да допатува на новата должност.