Нови судири во Авганистан | Вести | DW | 21.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нови судири во Авганистан

*

Меѓународните сили во Авганистан во борбите во јужниот дел на земјата ликвидирале 55 лица за кои се верува дека се талибанци. Веста ја соопшти полицијата во провинцијата Уругсан. Од почетокот на годинава во борбите меѓу војниците и бунтовниците загинале повеќе од 6000 лица.