Нови судири во Авганистан | Вести | DW | 21.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Нови судири во Авганистан

Во најнови судири во авганистанската провинција Хелманд загинале најмалку 25 борци на талибанските бунтовници соопштија официјални извори. Меѓу убиените е и регионален командант на Талинбаците. 14 часовните борби следеа по нападот од неделата врз патрола на коалциионите трупи и авганистанската армија.