Нови протести во Франција | Вести | DW | 10.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Нови протести во Франција

Протестите против ново именуваниот француски претседател Никола Саркози, продолжија четврта ноќ по ред. Во Париз дојде до судири меѓу демонстрантите и полицијата. 118 лица се уапсени.