Нови насилства во Венецуела | Старт | DW | 25.04.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Нови насилства во Венецуела

Во Каракас демонстрантите противници на шефот на државата Николас Мадуро се судрија со полицијата. Додека од главниот град се јавува само за повредени лица на протестите про и контра Мадуро во други градови во Венецуела има и загинати.

Гледај видео 01:12