Нови жртви при напад во Ирак | Вести | DW | 09.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Нови жртви при напад во Ирак

При бомбашки напад во автономниот курдски регион на северот на Ирак според првите извештаи убиени се 12 лица, а 40 се повредени. Експлозивот сокриен во камион експлодирал пред министерството за внатрешни работи во главниот град на провинцијата, Ербил, соопштии полицијата. Досега курдскиот регион во Ирак беше релативно мирен.