Нови жртви во Газа | Вести | DW | 01.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Нови жртви во Газа

*

Во нападите на израелската авијација во појасот Газа загинаа седум лица. Меѓу жртвите има цивили но и членови на палестинското движење Исламски Џихад. Нападот го потврди и израелската војска, а тој е одговор на претходниот напад на израелскиот пограничен град Здерот на кој палестински екетремисти испалиле две ракети.