Нови детали за дубиозите во Сименс | Вести | DW | 13.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нови детали за дубиозите во Сименс

*

Корупциската афера во германскиот електронски гигант Сименс добива поголеми димензии. Според пишувањата на весникот Зидојче Цајтунг внатрешната истрага во комапнијата открила докази за проневера на повеќе од една милијарда евра. Досега се зборуваше за финансиски дубиози во износ од околу 400 милиони евра.