Новите пасоши од март | Северна Македонија | DW | 03.01.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Новите пасоши од март

Македонското министерство за внатрешни работи денеска објави дека новите патни исправи со биометриски податоци ќе почнат да се издаваат на крајот на март.

Изгледот на новите лични документи

Изгледот на новите лични документи

Реклама