Новиот крал на колбасите | Старт | DW | 10.07.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Новиот крал на колбасите

На годинешниот франконски самит на колбасите за крал на колбасите за 2014-та беше избран месар од градот Ерланген. Победата му ја донесе посебен колбас направен по повод Светското фудбалско првенство во Бразил.

Гледај видео 02:11
Now live
02:11 минути