Новинарка спаси возач на камион од поплавите | Сите содржини | DW | 28.08.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Новинарка спаси возач на камион од поплавите

Пожртвувана новинарка успеа да му го спаси животот на еден возач на камион кој се најде заглавен во катастрофалните поплави кои ја погодија американската држава Тексас.

Гледај видео 01:31