Новинари, свиркачи и филмаџии | Старт | DW | 09.11.2017

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Новинари, свиркачи и филмаџии

На првиот фестивал на истражувачки документарни филмови ИФФС се емитуваа документарци, но и се дискутираше за истражувачкото новинарство, свиркачите, лажните вести и „Панамските документи“.