Нова рекордна цена на нафта | Вести | DW | 07.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нова рекордна цена на нафта

*

Ценатат на нафтата за првпат ја надмина границата од 98 долари, со што се повеќе се приближува до прагот од 100 долари за барел. Рекордно високата цената на нафтата трговците ја објаснуваат од една страна со слабиот долар, од друга страна со тоа што повторно се намалија американските нафтени резерви.