Нова надеж во Грција | Старт | DW | 03.02.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Нова надеж во Грција

Грците се одушевени од новиот почеток кој им го вети свежо избраниот премиер Алексис Ципрас. Зошто е тоа така? Одговорите ги побаравме меѓу обичните луѓе во Атина

Гледај видео 02:55
Now live
02:55 минути