Нова лидерска средба за уставните измени | Македонија | DW | 02.10.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Нова лидерска средба за уставните измени

Лидерите на четирите најголеми партии во Македонија, денеска (02.10.08) ќе одржат нова средба, на која главна тема ќе бидат уставните измени. Опозициониот СДСМ предлага на средбата да се разговара и за спорот со името.

default