Нова бура на пацифичкиот брег на Мексико | Вести | DW | 21.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нова бура на пацифичкиот брег на Мексико

*

Пред пацифичкиот брег на Мексико се формира нов ураган. Според метеоролозите бурата „Иво“ веќе достигна брзина од 120 километри на час. Во моментов полека се движи кон полуостровот Баја, Калифорнија. Пацифичкиот брег на Мексико пред две недели беше погоден од ураганот „Хенриете“.