Нова бегалска драма пред Лампедуза | Вести | DW | 15.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нова бегалска драма пред Лампедуза

*

Во Средоземното море се одигра нова бегалска трагедија.Италијанската крајбрежна стража пред островот Лампедуза откри безживотни тела на 14 бегалци,кои веројатно се обиделе од Северна Африка со чамец да допловат до Италија.