Новата Европска комисија | Теми | DW | 07.12.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Новата Европска комисија

Под раководната „палка“ на претседателот на ЕК, Жозе Мануел Барозо, се 27 европски комесари, по еден од секоја земја-членка на ЕУ, кој има ресор за кој е задолжен.

default

WWW-линкови