Ни трага од примирје во Дебалцеве | Старт | DW | 17.02.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Ни трага од примирје во Дебалцеве

Илјадници украински војници и натаму се опколени во важната сообраќајна крстосница. Проруските сепаратисти тврдат дека имаат право да ги продолжат борбите во Дебалцеве.

Гледај видео 01:40
Now live
01:40 минути